Minimálně 5 znaků

Zaujalo nás

Vánoční svátky - období mezi Vánocemi a Silvestrem, kdy jíme všechno, všude a už ani pomalu nevíme, co je za den a kdo jsme. Při pohledu do zrcadla raději rychle zalezeme zpět pod deku. My vás v tom nenecháme! Máme pro vás několik tipů, jak se dostat hned nebo až v lednu do formy! Jsme v tom všichni společně :).

Číst dále...

Pokud nakupujete přes internet, tak určitě chcete i ušetřit. Toto platí nejen pro studenty. Často najdeme krásné kousky oblečení, knih, elektroniky, her, které bychom si koupili, avšak jejich cena nás často odrazuje. Jednoduše je to pro nás příliš drahé nebo nám to za tu cenu prostě nestojí. Přečtěte si následující tipy a při dalším nákupu ušetřete - hlavně teď před Vánocemi!

Číst dále...

Jakým lidem se vyhnout, když Vás čeká cesta ze školy domů a naopak? Na tyhle typy si dejte extra pozor! :)

Číst dále...

Přicházejí večery s rychlým úbytkem slunečního záření, deštivé dny a začátek všech povinností, které jsme přes léto odkládali. Na podzim také rapidně stoupá poptávka po kvalitní psychologické poradně a začíná na nás dopadat podzimní únava. Jak se tomuto všemu vyhnout? Poradíme vám. I podzim může být krásným obdobím pro studenty. Stačí jen chtít!

Číst dále...

Jako student víte, že máte dost práce s vlastním oborem. Ještě k tomu mít dokonalou češtinu? Někdy je to zapeklitý úkol. Podívejte se na ty nejčastější chyby, kterých se vysokoškolští absolventi dopouštějí, a to dokonce i v odborných textech - titul netitul - občas nám všem dá čeština pořádně zabrat!

Číst dále...

Určitě každý z nás zná někoho, kdo je velmi chytrý a zvládá i těžké úkoly již od narození. Při řešení jakéhokoliv problému najdou vždy nejrychleji nejvhodnější řešení. Jsou to takzvaně nadaní lidé. Pokud máme někoho takového v okolí, většinou si říkáme, že je to velká výhoda! Ale je tomu opravdu tak?

Číst dále...

Britský výzkum nedávno potvrdil, že Praha patří právem do žebříčku nej měst pro studenty. Naše hlavní město totiž skončilo na krásném 26. místě a to těsně za Ottawou. Nejlepším městem pro vysokoškolské studenty se stal Montréal.

Číst dále...

Zřejmě první studentský Freeshop v ČR se 9. května otevře v areálu vysokoškolských kolejí Univerzity Palackého (UP) v Olomouci. Studenti do něj budou moci odkládat kuchyňské nádobí, oblečení, trvanlivé potraviny a další věci, které sami nepotřebují, ale jejich kolegům se mohou hodit.

Číst dále...

Simulační centrum pro praktickou výuku zejména budoucích lékařů plánuje počátkem příštího roku začít stavět v bohunickém kampusu Masarykova univerzita (MU). Studenti této brněnské školy, hlavně medici, tak budou mít k dispozici vlastní „cvičnou nemocnici”.

Číst dále...

Na známých stránkách o životě cilichili.cz nás zaujal tento článek, nedá se s Vámi nesdílet! Pěkný počtení :)

Číst dále...

Šikovných pomůcek, které Vám usnadní práci je dost. Pojďme se na ně podívat a zkusit pracovat u PC trochu efektivněji!

Číst dále...

Prodloužení studia je ošemetná věc, která někdy může vést k problémům, kterým jste se původně chtěli vyhnout. Ať už si prodlužujete studium ze zdravotních nebo osobních důvodů, měli byste mít oči otevřené a snažit se vstřebat všechny informace a doporučení, která si přečtete. Pokud nejste studentem školy, která se o své studenty nadmíru stará, budete si vše podstatné muset zjišťovat sami.

Číst dále...

Univerzita Karlova uspěla v mezinárodním žebříčku vysokých škol QS World University Rankings. Umístilo se v něm dokonce 19 jejích oborů. Nejlépe je na tom anglistika, filozofie a geografie. Ty se umístily v první stopadesátce. Daří se i ČVUT či brněnské Masarykově univerzitě. Mezinárodní žebříček měřil zejména kvalitu vědecké práce a reputaci školy.

Číst dále...

Zobrazit články z roku:

2018 2017 201620152014