Minimálně 5 znaků

Zaujalo nás

S Vánocemi je spojena řada tradic - lití olova, pouštění lodiček ze skořápek ořechů, věšení jmelí atd. Ne ve všech zemích jsou ovšem tradice takové, jako u nás. Níže přinášíme výběr těch nejzvláštnějších.

Číst dále...

Vánoce jsou za dveřmi a vy s hrůzou zjišťujete, že nemáte skoro žádné dárky. Horlivě přemýšlíte, koho a čím obdarovat tak, aby z toho měl radost. Níže přinášíme pár tipů.

Číst dále...

Které statusy jsou přelomové a přitáhnou lidi, aby ho okomentovali a dali like na facebooku nebo jiné sociální síti? Přinášíme vám 10 superstatusů, které pozornost druhých zaručeně přitáhnou.

Číst dále...

Předvánoční čas je tu. Vedle zápočtů a předtermínů s sebou přináší i spoustu vánočních trhů s řadou typických vánočních specialit, jako je třeba punč. Kam vyrazit na ty nejhezčí trhy?

Číst dále...

S úderem nastupující zimy stoupá i počet chorob. Možná i vy bojujete s tradičním nachlazením, což není nic divného. Moc se vám to ale nehodí, protože začíná čas učení na zápočty a vy potřebujete být fit. Jak na to, aby vás žádná chřipka neskolila?

Číst dále...

Po účinnosti nového občanského zákoníku si mnoho lidí klepalo prstem na čelo, neboť zachycuje i takové věci, jako právo pastvy, či vlastnické právo k roji včel. Zákony v USA jsou ovšem mnohem zvláštnější.

Číst dále...

Léto, moře, desetitisíce turistů a stovky diskoték. Co takhle výlet na párty ostrov Ibiza?

Číst dále...

Vznešená melodie z 13. století, kterou uslyšíte na slavnostních akademických příležitostech, třeba jste ji i zpívali se sborem. Její text vás ale může překvapit!

Číst dále...

Věřili byste, kdybych vám řekl, že Napoleon byl nadprůměrně vysoký? Podívejte se na 11 celosvětově známých omylů a mýtů, kterým věříte i vy!

Číst dále...

Že se nestačí na zkoušku z makra učit sledováním hudebních klipů na YouTube? Pak jste asi neviděli tyto spektakulární rapové bitvy mezi baronem Keynesem a F. A. Hayekem! A bonus něco pro biology – chytlavá píseň o buněčných organelách...

Číst dále...

V roce 2005 pronesl Steve Jobs řeč k absolventům prestižní Stanfordské univerzity. Složil ji ze tří příběhů ze svého života a jde o vyprávění tak osobní, inspirující a motivující, že nadchne snad každého. Zakladatel firem jako Apple či Pixar v ní popisuje například, jak byl adoptován, proč odešel z VŠ, jak byl vyhozen z Applu, i proč je smrt nejgeniálnějším vynálezem života.

Číst dále...

Albert Einstein byl teoretický fyzik, jeden z nejvýznamnějších vědců všech dob, který se však zdaleka nevyjadřoval jen k otázkám vzniku vesmíru. Oscar Wilde dekadentní literát irského původu, který svými postřehy plnými suchého anglického humoru provokoval viktoriánskou společnost. Zaujmou vás více myšlenky génia vědy, či umění?

Číst dále...

Zeptali jsme se našeho korektora, co si představuje pod pojmem zlo. Napsal tento článek.

Číst dále...

V současné době má svoji univerzitu téměř každé větší město, minimálně v ČR jich napočítáme hned několik. Častokrát o nich přemýšlíme jako pouze o části našeho života, neboť většina studentů se v nich ohřeje jen pár let. Přitom si neuvědomujeme, že v nich již dávno před námi studovalo několik generací studentů. Tak schválně – víte, jak stará je právě ta univerzita, ve které studujete Vy? A která univerzita je vlastně ta úplně nejstarší? Čtěte dál a dozvíte se odpovědi.

Číst dále...

Knihovna je Vaší chloubou, máte v ní stovky knih! Vaše univerzitní knihovna jich má dokonce několik desetitisíc, možná statisíc. To je ovšem pouze zlomek toho, kolika svazky se mohou chlubit ty vůbec největší světové knihovny. Jaké to jsou, se dozvíte v našem článku.

Číst dále...

Autor výroku patří do skupiny „boháč bez vysoké“, jako např. Bill Gates. Uběhlo téměř patnáct let, kdy výrok v nadpise vyslovil L. Ellison, toho času prezident společnosti Oracle. Přednášel absolventům jedné z nejlepších amerických škol – Yaleovy univerzity. Pokud Vás jeho tvrzení pobouřilo, přečtěte si jeho argumenty.

Číst dále...

Psychologové radí, co dělat, když máte „depku”. Jaké jsou osvědčené „mood repair strategies”?

Číst dále...

Které univerzity patří do světové TOP 10 a jak si vedly české vysoké školy?

Číst dále...

Zná to každý člověk. Rodiče své děti běžně ubezpečují, že až vyrostou, mohou být kýmkoliv, a proto si děvčata často myslí, že budou princeznami, a chlapci popeláři, v lepším případě supermani. Podobnou filozofii o tom, že můžeš být tím, kým chceš, šířil i Buddha. Tak na tom asi něco pravdy bude…

Číst dále...

Zobrazit články z roku:

201820172016 2015 2014