Minimálně 5 znaků

Zaujalo nás

Test inspirovaný hlubinnou psychologií Léopolda Szondiho. Vyberte jednu z 8 tváří a zjistěte, kdo ve vás dřímá!

Číst dále...

62 % lidí si dává novoroční předsevzetí. Kolik procent jej dodrží? Jaká jsou nejoblíbenější předsevzetí a která nejčastěji porušujeme? Máme pro vás nepostradatelné statistiky i pár tajných tipů, jak zvýšit svoji úspěšnost!

Číst dále...

Jsme to, co hledáme! Alespoň z pohledu Googlu. Na konci každého roku sestavuje „Zeitgeist” – „ducha doby”, shrnutí uplynulého roku podle nejvýraznějších témat ve vyhledávání. Podívejte se na video a prezentaci. O čem byl rok 2014?

Číst dále...

Informatici ze skupiny věnující se „adaptivnímu učení” vyvinuli speciální technologii, která mění způsob, jakým se učíme na Internetu. Už nyní můžete vyzkoušet slepé mapy, procvičování českého pravopisu, matematiky, přípravu ke zkouškám v autoškole a další.

Číst dále...

BBC zjistila, kterým 7 zemím vládne kterých 7 smrtelných hříchů. Agentura Bloomberg zpracovala přehled „nejdekadentnějších zemí na světě”. Hádejte, jaké místo vybojovala Česká republika!

Číst dále...

Společnost Unilever připravila lákavou soutěž pro studenty vysokých škol. Vyhrát můžete 10x 70 000 Kč na soutěžní projekty, další 3 finanční ceny a hlavně cestu na Srí Lanku!

Číst dále...

Jaké slavnostní akce připravuje brněnská akademická obec? Debaty, výstavy, kino zdarma, ale i večerní lampionový průvod.

Číst dále...

Humorných komiksových stripů a mémů jsou plné Internety. Kdo by neznal e-cards nebo Cyanide & Happiness? Pokud jde o komiksy věnujících se specificky studentskému prostředí, je to však jako hledat topinambur v kupce sena. Nebo kdekoli jinde. Prokrastinovali jsme za vás a vybrali ty nejvtipnější!

Číst dále...

Zahrajte si sami nebo s přáteli pozoruhodnou audiohru – zkuste uhodnout podle krátké zvukové ukázky, o kterou ze 78 řečí se jedná. A přečtěte si dalších 11 zajímavostí o jazycích. Co znamená, když Albánec kývá hlavou a říká „jo”? Kde se mluví kašubštinou a proč byste jí pravděpodobně rozuměli? Kolik je na světě jazyků?

Číst dále...

Máte taky někdy pocit, že vás nejlepší myšlenky napadají ve sprše? Týmy psychologů zkoumaly, co v mozku nejvíce probouzí kreativní myšlení. Přečtěte si, co podniknout příště, až budete mít tvůrčí „zásek”. Podle Leo Widricha existují 3 klíčové elementy, které v nás spustí příval geniálních nápadů…

Číst dále...

Laureát Nobelovy ceny za ekonomii a profesor americké Kolumbijské univerzity (University of Columbia) oponuje názoru, že pro ekonomický růst potřebujeme více studentů technických oborů. Místo toho zdůraznil význam tvořivosti, inovativnosti a adaptability.

Číst dále...

Jsou na každé škole. Včela, Terminátor, Yetti nebo „Členky”. Znáte je?

Číst dále...

Ačkoli jako „pirát ze Silicon Valley” se prezentoval spíše Gatesův sok, Steve Jobs z Applu, jak je zřejmé z fotografie, i „slušnák Bill” byl někdy rebelem! Pár (asi tak 20) let po svém zatčení, jako nejbohatší člověk na planetě, pronesl na jedné americké střední škole „11 pravidel, která vám ve škole neprozradí”. Jsou spíše konzervativní, nebo revoluční? A čím si mladý Bill zasloužil tak slušivou fotografii?

Číst dále...

Máte rádi peníze? Pak zbystřete. Zejména pokud se o ně zajímáte trochu do hloubky. „Smart Deal Challenge 2014”, vypsaná investiční skupinou Penta, mezi ostatními soutěžemi pro studenty v několika ohledech vyniká. Čistě materialisticky: výhra 6000 € (více než 165 000 Kč) a lukrativní pracovní pozice pro nejlepší účastníky... je prostě dobrá.

Číst dále...

Zajímavost na začátek – mezi 1000 nejelitnějšími univerzitami na světě má více zástupců Česká republika než největší stát na světě, Rusko, a to v poměru 5:3. Je vaše škola mezi „vyvolenými”?

Číst dále...

Sníte o práci v jedné z firem „Velké auditorské čtyřky”? Není divu, opakovaně vyhrávají ankety o nejspokojenější zaměstnance. A nové talenty si v semestru s oblibou hledají prostřednictvím soutěží. Díky nové soutěži s PriceWaterhouseCoopers můžete udělat něco pro vytouženou kariéru i o prázdninách. Stačí jediná fotografie!

Číst dále...

Zobrazit články z roku:

2018201720162015 2014