Minimálně 5 znaků

Uplatnění po vysoké škole

Ani titul vám kolikrát nepomůže k tomu, aby jste získali dobře placenou a hlavně oceněnou práci. Našli jsme 5 nejhůře placených vysokoškolských profesí. Profese, které dělají lidé srdcem a měly by být lépe finančně ohodnoceny. A pokud ne finančně, alespoň my těmto lidem dejme poklonu a příště ve frontě v knihovně nenadávejme. Alespoň ne nahlas.

Číst dále...

Průzkum Aktuálně.cz ukázal, za jak dlouho najdou absolventi českých vysokých škol práci, kolik musí projít pohovorů a do jakých oborů nejčastěji míří.

Číst dále...

Je to tady. Po mnoha letech vzdělávání přichází poslední rok na vysoké škole. Co si však počít před úspěšně zdolanými státnicemi, abyste se poté mohli zapojit do pracovního procesu? Přinášíme vám několik rad, jak se na vše připravit ještě během vašeho studia.

Číst dále...

Připravte se na nejčastější otázky při pracovním pohovoru. Vyměníte nervozitu za sebevědomí a získáte práci snů. Firma, v níž se ucházíte o pozici, chce při pohovoru především zjistit, jestli jste pro práci u nich ta správná osobnost, a zda jste loajální. Především chtějí vyloučit kandidáty, kteří hledají jakoukoliv práci a jejich hlavní motivací jsou peníze. Taky se budou chtít dozvědět více o vašich zkušenostech, a jak obohatíte firmu, pokud vás vyberou na zvolenou pozici. Při odpovídání vycházejte vždy z vlastní osobnosti, nesnažte se být někým jiným, a rozhodně nelžete.

Číst dále...

Může se to stát dnes, zítra nebo třeba za měsíc. Padne vám do oka zajímavá nabídka a budete na ni chtít odpovědět co nejdřív. Jenže při pohledu do životopisu zjistíte, že jste jej naposledy aktualizovali někdy před třemi lety… Když vám jde o to dostat se na pohovor, není čas ztrácet čas. Máme 3 tipy, jak si rychle oprášit životopis tak, by zaujal i v roce 2017.

Číst dále...

Zobrazit články z roku:

2018 2017 201620152014