Minimálně 5 znaků

Uplatnění po vysoké škole

Pokud chtěji studenti či absolventi získat pracovní poměr, nevyhnou se výběrovému řízení. Při pohovoru se mimojiné může řešit i otázka platového ohodnocení. Jak na takové otázky odpovědět se dozvíte v našem článku.

Číst dále...

Motivační dopis bývá často jednou z věcí, podle kterých se zaměstnavatel rozhodne, jestli to s Vámi zkusí, nebo ne. Jakým frázím se vyhnout, najdete v našem článku.

Číst dále...

Pokud nastupujete do svého prvního zaměstnání a neprožíváte zrovna ty nejlepší pracovní úspěchy, přečtěte si náš článek!

Číst dále...

Dokončili jste úspěšně magisterské studium, ale pracovat se vám nechce. Co takhle doktorské studium?

Číst dále...

Doba, kdy se většina studentů středních a vysokých škol učila německy, je dávno pryč. Konkurenční výhodu tím získávají právě ti, kteří ve studiu němčiny setrvali.

Číst dále...

Pojmy „měkké dovednosti” a „tvrdé dovednosti” jsme už asi všichni zaslechli. Co přesně znamenají, čím se odlišují a co si pod nimi konkrétně představit? Které profese vyžadují měkké, které tvrdé dovednosti, které obojí?

Číst dále...

Nejvíce psychopatů nalezneme mezi top manažery (CEO). Ve kterých dalších zaměstnáních se skrývají? A kde je jich naopak nejméně?

Číst dále...

Masarykova univerzita zveřejnila výsledky v Česku unikátního výzkumu mezi absolventy za rok 2014. Dozvěděli jsme se také, na kolik si přišli v roce 2014 čerství absolventi jednotlivých fakult. Meziročně si výrazně polepšili třeba absolventi filosofické fakulty. A kolik budete vydělávat vy?

Číst dále...

V průběhu února byly zveřejněny výsledky unikátního průzkumu „Czech Republic’s Most Attractive Employers 2015“, který ve spolupráci se společností Studenta Media provádí švédská firma Universum. Kdo se stal letos dle více než 13 000 studentů českých vysokých škol nejatraktivnějším zaměstnavatelem v České republice?

Číst dále...

Znáte to – někdo má dva diplomy z vysoké školy a prodává noviny v trafice, někdo má jen skončenou základku a vydělává miliony. Odpuzují se velké peníze a diplomy? Podívejme se na seznam úspěšných mužů bez vzdělání.

Číst dále...

Je váš obor sexy? Podívejte se na průzkum a odhalte tajemství!

Číst dále...

Jen málo věcí je horších než živit se prací, kterou nesnášíte. Přinášíme vám přehled 3 domácích i zahraničních sociologických výzkumů, které zjistily, jak jsou lidé spokojeni se zaměstnáním, která povolání je činí nejspokojenějšími a která jim dávají pocit smysluplnosti.

Číst dále...

Kolik míst je určeno pro absolventy, jaké jsou možnosti práce na částečný úvazek či v kterých oborech je nejvíce nabídek pracovních míst – server Jobs.cz zveřejnil statistiky za rok 2014.

Číst dále...

Pokud se ucházíte o pracovní pozici, kromě životopisu je už samozřejmostí posílat i motivační dopis. Víte však, co by měl takový motivační dopis obsahovat? Jak se pomocí něj odlišit a zaujmout personalistu?

Číst dále...

Zobrazit články z roku:

201820172016 2015 2014