Minimálně 5 znaků

5 návyků úspěšného studenta

Obrázok ku článku 5 návyků úspěšného studenta

Tak a je nejvyšší čas se inspirovat od těch, kterým to jednoduše jde! I když už možná trošku last minute rady, ale přece jen,. Podělili se s náma o ně u piva, posíláme je dál!

1. Organizace - základ všeho. Vytvořte si TO DO lits, jasně, ta věc, kterou slyšíte ze všech videí, ze všech stran ve školní učebně a od profesorů. Jenže kolik z nás si opravdu takovej TO DO list vytvoří? Zkuste si ho vytvořit na měsíc, pak na týden a na konec si zkuste před každým dalším dnem udělat TO DO list a držet se ho.

2. Nepoužívajte multitask. Studie ukázaly, že je to fyzicky a psychicky nemožné. Nechte si pro každou činnost prostor a čas.

3. Rozvrhněte si správně čas. Studium už tak není žádná zábava a dát se na studijní maraton a ničit se, není dobrej nápad. Rozdělte si studium na kousky, dělejte pauzy a rozhodně se odměňujte!!!

4. Spánek. Ach, ta krásná činnost. Rozhodně nepodceňujte doporučených 8 hodin spánku, s mejdanem to rozhodně nejde dokupy, ale i možná proto vám dělá studium pupínky. Bez spánku chybí chuť, koncentrace a energie, to ve zkouškovým nechceme.

5. Najděte si studijní skupinu. Posezení u kávy nebo piva se skupinou lidí z oboru, kteří se učí stejné věci jako vy, je skvělej způsob, jak se připravit na zkoušku. Zábavnější o krapet víc, než když se opustíte doma na posteli. Můžete látku probrat společně, doplnit se a navzájem si vyhledávat materiály. A koneckonců učit někoho jinýho je nejlepší způsob, jak si látku opakovat.