Minimálně 5 znaků

Podzimní tipy na filmové večery

Obrázok ku článku Podzimní tipy na filmové večery

Máme pro vás několik tipů na filmy, které vám dokážou podzimní večery zpříjemnit! Dokud nemusíme tu školu tak hrotit... Nejlíp pod dekou a se svařákem v ruce! Takže pojďme si letošní podzim užít a nezalézejme do ulity!

Svůdná krása (1995)

Film slavného Bernarda Bertolucciho odehrávající se v krásném Toskánsku. Mladá Američanka přijíždí pátrat po minulosti své zemřelé matky a hledá svou první lásku. V hlavních rolích Liv Tylerová a Jeremy Iron
 

Přestupný rok, 2010

Annin přítel se nijak nemá k tomu, aby ji požádal o ruku. Anna se tedy rozhodne pro vlastní iniciativu. Vždyť podle irské tradice smí 29. února požádat o ruku chlapce dívka! Zdá se ovšem, že jejímu plánu se stavějí do cesty všechny myslitelné i nemyslitelné překážky. A k dovršení všeho ještě nesnesitelný mladý muž Declan…
 

Pod toskánským sluncem (2003)

Spisovatelka Frances Mayesová prochází těžkým rozvodem. Rozhodne se vystěhovat z USA do Itálie, do staré vily v Toskánsku. Čekají tu na ni noví přátelé, přátelští sousedé, nečekané příhody a samozřejmě láska. Film naplněný slunnou italskou atmosférou.
 

Dokonalá partie (2005)

Kat musí jet na svatbu své sestry. To by nebylo tak špatné, nebýt toho, že se tam má setkat se svým bývalým. Za každou cenu mu chce předvést, jak skvěle se jí bez něj daří. Kde však narychlo vzít dokonalého partnera? Najme si tedy mládence z escort servisu. Lehká komedie o rodinných hodnotách a ceně lásky.
 

Procházka v oblacích (1995)

Film s nenáročnou zápletkou stojí za zhlédnutí kvůli fantastickému, nádherně vykreslenému prostředí vinic a svátků spojených s vinobraním a také proto, že se tu objevuje nezapomenutelný Anthony Quin. A jako třešinka na dortu v jedné z hlavních rolí také mladý Keanu Reeves, dávno před tím, než se z něj stal Neo v Matrixu.
 

Vysloužilí lvi (2003)

Michael Caine a Robert Duvall jsou podivínskými strýci mladého Haleye Joela Osmenta. Ne že by zrovna toužil trávit na jejich farmě léto, ale krom jiného se o nich povídá, že jsou neuvěřitelně v balíku a milióny prý sebrali přímo Al Caponovi… Pohodový film pobaví, trochu poučí i dojme a hlavně nabízí nenapodobitelné herectví pánů Caina a Duvalla.
 

Láska na kari (2014)

Michelinská restaurace v malém francouzském městečku. Naproti přes ulici si otevírá restauraci indická rodina. Trochu drzost, trochu šok… možná. Madame Mallory, majitelka restaurantu, však zjistí, že ten mladý Ind je skutečný talent. A tak se ho ujme. Madame Mallory hraje Helen Mirren… co dodat? Na lehký, příjemný pokrm výrazné chuti je zaděláno.
 

Než si pro nás přijde (2007)

Dva nevyléčitelně nemocní staříci si sestaví seznam všeho, co chtějí ještě stihnout, než se odeberou na onen svět. Skok padákem, africké safari, návštěva egyptských pyramid, závody veteránů… a to nejsou zdaleka všechny bláznivé nápady, které chtějí hrdinové filmu uskutečnit, než jim dojde skutečný smysl jejich životů.
 

Báječný hotel Marigold (2012)

Lehká a vtipná komedie o sedmi britských důchodcích, kteří se odebrali strávit zbytek svých dnů do luxusního indického hotelu. Tedy… do luxusního… zdá se, že Marigold se luxusním hotelem má teprve stát. Nadšení jeho majitele je veliké, avšak realizace slibovaných zlepšení pokulhává. Co vlastně jim ta Indie nabízí?

Za tipy děkujeme webu www.pronaladu.cz