Minimálně 5 znaků

Oscarová show začíná - na co v říjnu do kina?

Obrázok ku článku Oscarová show začíná - na co v říjnu do kina?

Minule jsme vám přinesli několik tipů na filmy, které oceníte při podzimních večerech, ale na co vzít novou kámošku z prváku do kina? Máme pro vás hned několik tipů, protože říjen bude v kinech epickej!

Zrodila se hvězda

Jackson (Bradley Cooper) je hvězdou country světa, má desetitisíce fanoušků a slibnou kariéru před sebou. Když však potká začínající zpěvačku Ally, všechno se změní. Zamiluje se do ní i jejího hlasu a chce udělat všechno pro to, aby jí pomohl. Ale to ještě sám netuší, že její úspěch mu brzy přidá nejednu vrásku na čele.

Režie remaku slavného muzikálu se zhostil sám protagonista Bradley Cooper. Jde o jeho vůbec první režisérský pokus. Na scénáři se však nepodílel. Za tím stojí dvojice Will Fetters a Eric Roth, držitel Oscara za scénář k legendárnímu filmu Forrest Gump.

Kromě Coopera a Lady Gaga, civilním jménem Stefani Joanne Angeliny Germanottové, si ve filmu zahraje ještě začínající Anthony Ramos a Lukas Nelson.

Do českých kin snímek Zrodila se hvězda vstoupí 4. října 2018.

Zdroj: https://kultura.zpravy.idnes.cz/zrodila-se-hvezda-trailer-video-bradley-cooper-fq9-/filmvideo.aspx?c=A180713_113330_filmvideo_kiz

 

První člověk

Jedno z největších dobrodružství v lidských dějinách. A film o něm vznikl až po padesáti letech. Dramatický příběh letu Neila Armstronga na Měsíc mapuje oscarový režisér Damien Chazelle, který na oběžnou dráhu vyslal Ryana Goslinga.

Příběh Prvního člověka začíná v roce 1962, kdy začal pracovat jako pilot pro NASA a kdy se musel vyrovnat s osobní tragédií, smrtí dvouleté dcery na nevyléčitelnou nemoc. Pro práci, která představovala permanentní koketování se smrtí si těžko mohli v NASA vybrat vhodnějšího aspiranta. Armstrong není vesmírný kovboj, který by riziko podstupoval dobrovolně a s frajerským nadhledem, na druhou stranu ani nepanikaří v situacích, kdy mu jde o život. Jeho základním charakterovým rysem je klid. Klid ve chvíli, kdy se ve zkušebním modulu řítí k zemi volným pádem, klid, když odpovídá synovi na otázku, zda se z mise vrátí, klid ve chvíli, kdy dělá onen historický první krok. Protiváhou tomuto klidu je pak absolutní neklid jeho ženy (Claire Foy) a její vnitřní drama, s jakou prožívá jeho každý úspěch, a možnost, že se už nikdy nevrátí. „Na Neilovi je fascinující, že je pro většinu lidí záhadou. Vezměte si ten paradox – je to jeden z neslavnějších lidí v historii a víme o něm tak málo,“ říká režisér Chazelle, který se tuhle historickou „křivdu“ rozhodl napravit.

Do českých kin snímek Zrodila se hvězda vstoupí 11. října 2018.

Zdroj: http://www.kinolucerna.cz/klient-263/kino-68/stranka-2745/film-262540

 

Toman

Filmové drama režiséra a producenta Ondřeje Trojana o vzestupu a pádu na pozadí doby, která dodnes ovlivňuje naše životy. Neuvěřitelný a pravdivý příběh rozporuplné osoby Zdeňka Tomana, šéfa naší zahraniční rozvědky, který významně ovlivnil vývoj v poválečném Československu, bezskrupulózního obchodníka s obrovskou mocí a zásadním úkolem. Sehnat peníze, které komunistům vyhrají volby. A Toman peníze sehnat uměl. Pro sebe, pro rodinu i pro stranu. Šmelina, vydírání, kasírování válečných zločinců i jejich obětí. Neštítil se ničeho. Cena, kterou za svou kariéru zaplatil on i jeho blízcí, byla pak vysoká. Film odkrývá období tzv. třetí republiky, temné roky 1945 – 48, a příběh člověka, o kterém se nikdy nemluvilo. Režisér Ondřej Trojan přináší na plátno nejen napínavý thriller, ale i co nejvěrnější dobovou rekonstrukci skutečných událostí opírající se o nezvratná archivní a očitá svědectví.

Do českých kin snímek Zrodila se hvězda vstoupí 4. října 2018.

Zdroj: www.multikina.cz