Minimálně 5 znaků

Jak na podzimní únavu?

Obrázok ku článku Jak na podzimní únavu?

Dny se krátí, sluneční paprsky nás málo kdy potěší a začínáme na sobě cítit únavu, jsme bez energie a kromě vánoc, které jsou daleko, nemáme vidinu žádné větší dovolené, což na optimismu taky nepřidá. Jak s podzimní únavou jednoduše zatočit?

Dodejte vašemu tělu vitamíny

Jelikož na podzim nejvíce ve vzduchu řádí infekce a viry, spotřebuje organismus mnohem více vitamínů než v létě. Tělo se snaží udržet dobrou imunitu. Dopřejte si ovoce i zeleninu každý den. Dejte si například čerstvě vymačkanou šťávu z ovoce, kterou si můžete dochutit medem nebo zázvorem, který také zvyšuje naši imunitu a navíc vás hezky zahřeje.

Odpočiňte si

Každý z nás potřebuje relaxovat! Jednou si kupte jídlo s sebou, podruhé si nechte na zkoušku u někoho vyžehlit (dnes najdete v každém městě několik žen, které se tomu full-time věnují) nebo posuňte návštěvy na další týden. Prostě vypněte! Nemějte na sobě vysoké nároky a hýčkejte se! Dopřejte si horkou vanu, zalezte s knihou pod deku a jen odpočívejte.

Jezte kvalitně!

Vynechte tučná a nezdravá jídla a raději si dopřejte lehké jídlo. Jelikož už není venku takové teplo, nahraďte fresh zeleninu tepelně upravenou, která vás zahřeje. Hlídejte si přísun vitamínů, nezapomínejte na minerály a dostatek bílkovin.

Nejlépe naslouchejte svému tělu, pokud je unavené, dopřejte mu odpočinek a vitamíny, na druhou stranu nezapomínejte i na prevenci a držte se správné životosprávy, díky které můžeme únavě předejít.