Minimálně 5 znaků

Chcete doučovat? Tohle by jste měli vědět!

Obrázok ku článku Chcete doučovat? Tohle by jste měli vědět!

Napadlo vás to někdy, že ano? Je to snadná cesta k tomu, jak si přivydělat a ještě si trošku osvěžit vědomosti. Navíc - není to fyzicky náročné a ještě se můžete cítit tak trošku prospěšní. Pravdou ale je, že takový způsob práce není opravdu pro každého.

Koho doučovat a jak?

Můžete doučovat děti na základní škole, středoškoláky i vysokoškoláky - závisí to čistě na vašich znalostech a na tom, jestli vám bude příjemnější sedět hodinu u stolu s malým dítětem nebo s věkově rovnocenným člověkem. Pokud vám jdou jazyky, tak najdete různé věkové kategorie, učit jazyk se chtějí děti i senioři. Jednoduše lidi se budou chtít učit celý život a stále máte obrovský výběr svých potencionálních žáků.

Pamatujte ale, že při doučování malých dětí bude velmi složité si udržet jejich pozornost, tady bude třeba investovat čas i do vizuálních pomůcek.
 

Kde nabízet doučování?

Můžete využít nástěnek ve školách, kde je vaše cílová skupina vašich žáků. Přeci jen ale žijeme v internetové době, využijte tedy instagram, facebookové skupiny, pracovní portály, inzerce atd. Nabídku si můžete vložit například i tady:

  • Doučujeme.eu 
  • Doučujeme.cz 
  • Naučím.cz
  • Doučování.cz – profil lektora, fixní cena za výuku, nutno platit provizi
     

Jak nejlépe doučovat?

Vždy si zjistěte, co váš student přesně potřebuje, měli by jste mít alepoň minimální přehled, co se na škole a v ročníku daného studenta probírá a pak si od něj vyžádat probíranou látku. Podle toho pak vaši společnou hodinu koncipovat. Doučování vyžaduje určitě pečlivou přípravu a hodně trpělivosti.