Minimálně 5 znaků

Studentský život

Dny se krátí, sluneční paprsky nás málo kdy potěší a začínáme na sobě cítit únavu, jsme bez energie a kromě vánoc, které jsou daleko, nemáme vidinu žádné větší dovolené, což na optimismu taky nepřidá. Jak s podzimní únavou jednoduše zatočit?

Číst dále...

Každý z nás se někdy setkal s výroky: "Pokud se chceš mít fajn v životě, musíš mít vejšku!". Nebo "Bez vejšky jsi dnes nic!", a to ať už ve společnosti, ve které se nacházíme nebo od příslušníků rodiny. Pokud ale chceme sehnat dobrou brigádu nebo práci, všechny inzerce obsahují tučným písmem výrok: "PRAXE NUTNÁ". Tak kde je pravda? Jak moc je důležitá teorie a praxe?

Číst dále...

Minule jsme vám přinesli několik tipů na filmy, které oceníte při podzimních večerech, ale na co vzít novou kámošku z prváku do kina? Máme pro vás hned několik tipů, protože říjen bude v kinech epickej!

Číst dále...

Máme pro vás několik tipů na filmy, které vám dokážou podzimní večery zpříjemnit! Dokud nemusíme tu školu tak hrotit... Nejlíp pod dekou a se svařákem v ruce! Takže pojďme si letošní podzim užít a nezalézejme do ulity!

Číst dále...

Napadlo vás to někdy, že ano? Je to snadná cesta k tomu, jak si přivydělat a ještě si trošku osvěžit vědomosti. Navíc - není to fyzicky náročné a ještě se můžete cítit tak trošku prospěšní. Pravdou ale je, že takový způsob práce není opravdu pro každého.

Číst dále...

Kávičky na přednáškách, seznam seminárních prací, myšlenky na to, kolik testů a zkoušek nás do vánoc čeká a nepočítáme počet fesťáků, ale zajímá nás jen počet kreditů. To znamená jediný - začal novej semestr! Jak ho přežít a nejlíp bez újmy na psychickým zdraví? Máme pár tipů pro začátečníky!

Číst dále...

Trošku netradiční blog, ale proč ne - připravili jsme pro vás recepty (ověřené recepty) na ty nejlepší podzimní a zimní drinky. Dny se krátí a jsou chladnější a chladnější. Jak si zpříjemnit začátek semestru? Máme pro vás ty nejlepší recepty!

Číst dále...

A je to tady! Za pár dní už je tu září a za pár týdnů už vystřídají letní festivaly semináře ve školních aulách. Jak si to alespoň udělat příjemnější a jak se nejlépe připravit? Máme pro vás pár tipů!

Číst dále...

Nový semestr za chvíli začne, pomalu se připravujeme na to, co nás čeká a co je potřeba splnit. Jestli vás to už teď děsí tak stejně jako nás, máme pro vás pár tipů, jak to zase všechno zvládnout a hlavně ve zdraví!

Číst dále...

Říká se, že je maturita zkouškou života - nemyslíme si, maturitou to teprve všechno začíná. Co když jste se nedostali na vejšku? Máme pár rad, jak zúročit celej rok, než to zkusíte znovu, hlavu vzhůru, není všem dnům konec!

Číst dále...

Mladí a krásní - mladí a krásní studenti - jsme jen jednou! Jak si užít tohle jediný období v roce bez skript v batohu? Nechte se trošku inspirovat!

Číst dále...

K létu neodmyslitelně patří kniha. Koukli jsme za vás na recenze těch nejlepších knih pro letní čtení. Konečně něco jinýho než skripta, tak hurá do toho!

Číst dále...

Léto samozřejmě není jen o fesťácích a kocovinách. Jsou i tací, co se už nemůžou dočkat, až jim začne semestr - i těm by jsme se měli trošku pověnovat a posíláme jim jeden článek!

Číst dále...

Školní rok utekl jako voda léto je skoro v plném proudu! A pokud váš čeká pár posledních zkoušek nebo státnice, držíme palce a tady je pár bodů, které vás můžou motivovat, jste kousek od nich a všechny tyto věci vás čekají! Máme pro vás pár tipů jak nestrádat a užít si léto plnými doušky!

Číst dále...

Poslední zkouškové, napětí, stres, státnice a strach. Tyhle slova se motají většině z nás poslední měsíce v hlavě. Jak se nezbláznit a jak se v tomto těžším období starat o svoje tělo a mysl, aby jsme to všechno zvládli líp? Máme pro vás pár osvědčených rad!

Číst dále...

Brno je město studentů. Pokoušeli jsme se udělat research kaváren dle recenzí, ale pak jsme narazili na článek přímo od Forbes, který posíláme mezi vás, protože opravdu stojí za to! Detailní popis těch nejskvělejších brněnských kaváren, kde to můžeme zakempit o zkouškovým, ale i po něm a pořádně relaxovat. Tak tady jsou!

Číst dále...

Jasně, každoročně se všichni potkáváme na jednom z největších českých fesťáku - na Majálesu, který organizátoři pořádají ve všech větších českých městech a každým rokem se tento festival posouvá dál a dál, co se organizace a headlinerů týče. Co ale vlastně tento svátek znamená a jak vznikl?

Číst dále...

Na to, abyste mohli poznat svět, nemusíte být bohatí.Ukážeme vám, jak na to. Nezávisle na tom, co vám říkají cestovky a známí, cestování není drahé a můžete si ho dovolit! Překážkou v cestování není konto s milionem, ale jen naše myšlení.

Číst dále...

Nejen že ve stejný den proběhne na brněnském výstavišti hudební festival, na který se těší celé město rok - MAJÁLES 2018, ale v ten stejný termín se bude konat už po čtvrté Utubering, kde se sejdou všichni příznivci YouTube!

Číst dále...

Léto je za dveřmi a blíží se dlouhý letní noci, vůně langošů, vychlazený pivo a živá hudba. Máme pro vás kompletní seznam letošních letních hudebních festivalů. Takže zapojme poslední síly, semestr je brzo u konce a zábava nás čeká!

Číst dále...

S tímto pojmem se potkáváme dost často v dnešní uspěchané době. Někteří z nás i osobně. Řekněme většina z nás. Je to nejen náš nepřítel, ale může škodit hlavně našemu zdraví. A jak je známo - pokud chcete vyhrát nad nepřítelem - musíte ho nejdříve pořádně poznat.

Číst dále...

Časté téma ke konverzaci nejen mezi důchodci, ale bohužel už mezi studenty. Sedavé zaměstnání, brigáda, nespočet nezdravých poloh při učení a hodiny strávené v tvrdé školní lavici. To všechno má za důsledek křeče a bolesti v kříži. Jak si od bolesti pomoci a jak ji nejlépe předcházet?

Číst dále...

Plesová sezóna je v plném proudu! Samozřejmě studentských plesů je nemálo a účast je takřka povinná! Máme pro vás pár tipů, kam vyrazit. Člověk v tom zkouškovým přece potřebuje trochu relaxace :)! Navíc se můžeme seznámit s lidmi z dalších oborů. A to je mnohem lepší než někde na přednášce, ne?

Číst dále...

Zkouškové období – nejobávanější období v kalendáři studenta. Jak se s ním co nejlépe vypořádat s vynaložením co nejmenší námahy? To je otázka, kterou si kladou generace studentů, a každý má svůj vlastní způsob, jakým se učit a celkově toto období strávit. Pokud jste trošku "lost", máme pro vás několik rad, jak se z toho nezbláznit.

Číst dále...

Zobrazit články z roku:

2019 2018 2017201620152014