Minimálně 5 znaků

Studentský život

Nový rok se blíží a s ním i nová předsevzetí. Čeká nás chill po dobu vánočních prázdnin v podobě jídla, dárků, večírků a odpočinku. Pak se ale všechno zlomí a my se vrátíme zpět do reality, kde nás čekají nové cíle, dokončení semestru a nová předsevzetí. Máme pro vás pár tipů, jaké předsevzetí mají smysl a jak se z toho všeho nezbláznit.

Číst dále...

Začíná zkouškové období, zápočty jsou náš denní chléb a potřebujeme trošku aktivovat naše smysly. Málo spánku, předvánoční stres a tlak ze strany profesorů. Termíny, dárky, vánoční večírky a stres. Co vám pomůže se trochu vzchopit? Máme pro vás pár tipů, které by vám mohli trošku zachránit kůži v tomto nelehkém období. Jak si při tom ale dát pozor a „nevyoutovat se“ jako ruští olympionici?

Číst dále...

Štědrý den je za rohem a kolem nás zase přibývá lidí, kteří už mají na Vánoce nakoupeno a to nás - studenty tak trochu stresuje. Navíc někteří z nás ještě ani nevydělávají a máme obdarovat blízké naším měsíčním budgetem. Zamysleli jsme se nad tím a máme pro vás pár tipů, jak za nízké náklady udělat svému okolí radost! A no stress - důležité je, že jsme tenhle semestr skoro přežili ve zdraví :) a máme před sebou chvilku chillu v podobě obžerství a pohody.

Číst dále...

Máme pro Vás několik tipů, jak si ušetřit peníze. Pro mnoho studentů je spořící účet jen pojmem. Pojďme se na to podívat blíž a využít aspoň některé z nich!

Číst dále...

Zkouškové se blíží a je dobré si uvědomit, jak si organizujeme svůj čas. Je dobré najít rovnováhu mezi odpočinkem, prací a studiem. Měli by jsme myslet na to, jak si svůj čas dobře zorganizovat - místo toho, aby jsme žili ve stresu a lednice plnili energy drinkama. Podívejte se se naše tipy, aby jste stihli být úspěšným studentem, ale i odpočatým a vyrovnaným člověkem.

Číst dále...

Máme pro Vás ty nejdůležitější rady od studentů, kteří prošli průběhem studia na vejšce několika nájmy. Ty nejzásadnější jsme dali dohromady a připravili jsme v bodech report, který vám snad trochu pomůže při stěhování.

Číst dále...

Typické a zvláštní skupiny studentů, které zaručeně potkáte na přednáškách vysoké školy. Třeba tam najdete někoho z vaší vejšky nebo tam najdete dokonce i sebe!

Číst dále...

Každý den nás potkává mnoho situací, kvůli kterým se cítíme být ve stresu. Samozřejmě tak stres bereme jako nepřítele a snažíme se proti němu bojovat, čteme o něm jako o škůdci našeho těla. Ale zkusme se na něj alespoň jednou podívat jako na pozitivum!

Číst dále...

Máme spoustu výhod, ale podívejme se na pár bodů, proč jsme i politování vhodní. Hned jsme napočítali deset těch nejzásadnějších!

Číst dále...

V současnosti nejpopulárnější hudební streamovací služba je bez diskuzí Spotify. Ta nyní přichází se speciální nabídkou pro všechny vysokoškolské studenty. Pokud uživatel nechce být omezován reklamami a vždy si moci pustit, nač má zrovna náladu, musí si platit Spotify Premium, které vyjde na 5,99 € (160 Kč). Studenti však nyní mají možnost získat slevu 50 % a měsíční poplatek za službu Premium snížit na 2,99 € (80 Kč).

Číst dále...

Ráno, když se vzbudíte, místo toho, aby jste otevřeli okno a protáhli se - sjíždíte facebook? První myšlenka na obědové pauze vede k instagramu a nutí vás zkontrolovat všechny stories vašich přátel? Usínáte s mobilem v ruce? Máme pro vás pár rad, jak se zbavit závislosti na sociálních sítích!

Číst dále...

Začíná sezóna letních open air festivalů po celém území České republiky. Letní sezóna bývá doslova protkána festivaly nejrůznějších žánrů – od poprocku po hip hop. Na jaký se vydat a co vás letos pod širým nebem za hudební zážitky čeká, vám napoví tento článek!

Číst dále...

Znáte ten pocit po testu nebo zkoušce, kdy si ještě pár minut látku pamatujete, ale o pár dnů později nevíte, z čeho se vůbec psalo? A zaboha si nemůžete vzpomenout na důležité informace z daného učiva? Ukážeme vám jednoduchou techniku, která pomůže uchovat si informace v paměti do konce vašich životů. Nezní to skvěle?

Číst dále...

Život se prostě naplánovat nedá, a tak se občas někomu přihodí, že přímo ze školní lavice odjíždí do porodnice. Pro někoho je taková představa naprosto nepřijatelná a sdílí konzervativní názor starší generace. Naopak jsou lidé, kteří se dovedou na situaci dívat s nadhledem a brát život takový jaký je. Vždyť založení rodiny během studia není žádná prohra, jsou daleko horší věci. Jen se musíte připravit na poněkud náročnější období, zvlášť po finanční stránce. Vše jde skloubit dohromady, jak každodenní péče o miminko, tak i studium. Pokud si zvládnete dokonale zorganizovat čas, bude vše fungovat jak má, o čemž vás zcela jistě přesvědčí fakt, že v poslední době neustále vzrůstá počet maminek, které na mateřské podnikají, pracují a nebo studují. Zůstat doma na mateřské může také otec dítěte, proto záleží jen na tom, jak se s partnerem na péči o dítě dohodnete. Po celou dobu mateřské vás částečně zabezpečí stát, rodičovský příspěvek můžete pobírat až do čtyř let věku dítěte.

Číst dále...

Máte už naplánované, co letos během jara a léta podniknete? Dny prosluněné od rána až do večera totiž opravdu vybízejí k tomu, aby jich člověk strávil co nejvíce venku. Vybrali jsme pro vás akce, které by vám v diáři rozhodně chybět neměly!

Číst dále...

Rok se s rokem sešel a blíží se další největší český studentský festival - Majáles. Ty největší se letos uskuteční v Praze, Brně a Hradci Králové a první dva jmenované se na rozdíl od předchozích let uskuteční v sobotu!

Číst dále...

Po delší době strávené na univerzitě se ze života může stát ubíjející rutina. Máme pro vás 50 nápadů na věci, jež musíte vyzkoušet před ukončením univerzitního života. Některé jsou šílené – ale čas od času není na škodu se odvázat. Navíc když je dnes ten pátek.

Číst dále...

Receptů na superlevná jídla ze zbytků je plný mimibazar nebo web Ládi Hrušky. My přidáváme tipy z vlastních studentských let, jak (nejen) v kuchyni neutrácet zbytečně a přitom se dobře najíst.

Číst dále...

Jste ponoření do skript pomalu až tak, že vám slova tančí před očima? Máte snad už šestý šálek kávy za den a i přes pěti hodinovou seanci s Mikroekonomií máte pocit, že jste se nic nenaučili? Těchto pár rad by vám mělo pomoci učení se na zkoušky přežít, v tom lepším případě by vám mohlo poskytnout pár tipů, jak na učení a celkově na jedno z nejtěžších období v životě studenta vyzrát.

Číst dále...

Jó student, ten se má! Bodejť ne, studentský život je přeci taková nádhera, že se s tím normálními smrtelníci vůbec nemohou srovnávat. Hezky jsme to spočítali.

Číst dále...

Pokud jste po Vánocích líní otevřít knihu na zkoušku a představa studování v knihovně vás děsí, čtěte dál. Vědci radí studentům, jak se učit rychleji a lépe. Takže, směle do čtení článku a do učení se se správnými, vědecky podloženými radami!

Číst dále...

Hledáte tu správnou motivaci během studia na vysoké škole? Inspirujte se motivačními citáty o škole a učení. Kromě toho, že umějí nakopnout vpřed, mohou vám také pomoct snáze se "přenést" přes semestry na univerzitě.

Číst dále...

Zobrazit články z roku:

20192018 2017 201620152014