Minimálně 5 znaků

Studentský život

Po 3 měsících úžasných párty nebo po těžkých pracech a brigádách přichází období, které by studenti nejraději přeskočili - zkouškové. Nemusíte ale věšet hlavu. Poradíme vám, jak úspěšně absolvovat zkouškové bez újmy na psychickém a fyzickém zdraví. Zde je 6 tipů, jak ho zvládnout.

Číst dále...

Tahák sem, tahák tam. Každý z vás má určitě svůj vlastní oblíbený způsob, kterým mu drobné opisování vychází. Pojďme se podívat na tipy těch největších flákačů a taky na nejšílenější taháky vůbec.

Číst dále...

Začátek semestru je doba, kdy si většina studentů naplno užívá studentský život a o nějakém plnění povinností, popřípadě půjčování knih a biflování látky na další seminář, nechce ani slyšet. Pár studentů ovšem již od začátku dělá některé kroky navíc, které jim ovšem u zkouškového rapidně pomohou. A které kroky to jsou?

Číst dále...

Tak, jako skoro vše, i opakování ročníku má dvě strany. Vedle té negativní, která pro vás bude znamenat prodloužení studia o jeden rok, je tu i ta pozitivní. Jaká pozitiva tedy opakování ročníku přináší?

Číst dále...

Na vysoké škole se setkávají různé typy lidí. Pokud se pohybuješ ve vysokoškolských sférách už nějaký ten pátek, určitě sis všiml svých spolužáků z kroužku či z jiných ročníků. Níže uvedených 8 typů lidí můžeš potkat na vysoké. S kým se (ne) kamarádit?

Číst dále...

Většina studentů zažívá své první lásky a vše s nimi spojené právě na škole. Zeptali jsme se některých studentů, co se naučili během randění a o vztazích na univerzitě. Jejich odpovědi si můžete přečíst v článku.

Číst dále...

Přes zkouškové se student musí naučit množství nových informací a pouček na zkouškové testy. V dnešním článku přinášíme 6 tipů, kterými můžeš zefektivnit učení. Uč se rychleji a pamatuj si co nejvíce!

Číst dále...

Zkouškové období je v plném proudu. Studenti otevírají své poznámky a knihy a snaží se nasáknout co nejvíce vědomostí. Nicméně jaká je realita? Studenti dělají podivné věci, jen aby se vyhnuli učení. Přečtěte si 10 věcí, které možná děláte i vy.

Číst dále...

Vysoká škola není jen o zábavě, stresujícím zkouškovém a dosažení titulu. V den ukončení studia bude z tebe člověk mnohem vyspělejší, než v den, kdy jsi šel na zápis do prvního ročníku - na tom má však určitý podíl i tvá univerzita. Co tě tedy vysoká škola mohla naučit?

Číst dále...

Specializovaná publikace Times Higher Education sestavila žebříček nejlepších evropských univerzit. Dominují mu britské školy, svoje místo si ovšem našla i jedna z českých univerzit. Která?

Číst dále...

Je vám povědomá věta "Budu zodpovědný student a nenechám si učení na poslední chvíli"? Přinášíme vám 17 nejčastějších zvyků studentů v průběhu zkouškového období.

Číst dále...

Zkouškové je v plném proudu. Pravděpodobně kolem sebe máte kopy knih, poznámek a nervózních spolužáků. K tomu všemu začínáte panikařit, že nestíháte a možná některé zkoušky nezvládnete. Přečtěte si našich 7 rad, jak se v průběhu zkouškového nezbláznit.

Číst dále...

"Zase nemám peníze!" Posloucháte tuto větu od vašich spolužáků, nebo ji dokonce používáte sami? Studenti mívají občas problémy vyjít s penězi, v dnešním článku vám ovšem samotní studenti poradí, jak ušetřit pár korun z vlastního rozpočtu.

Číst dále...

Zobrazit články z roku:

201920182017 2016 20152014