Minimálně 5 znaků

Studentský život

Za pár okamžiků je tu půlnoc a s ní příchod Nového roku. Pro ty z vás, kteří ještě nevyrazili s přáteli do víru velkoměsta, máme pár tipů, jak si Silvestra užít tak, aniž byste se dostali do nepříjemností.

Číst dále...

Dámy, ještě nemáte partnera a nevíte, v jakých vodách začít lovit? Přečtěte si 10 důvodů, proč chodit se studentem práv a na co se připravit při randění se studentem medicíny.

Číst dále...

Spousta učení, stres, rodinné, finanční, nebo i jiné důvody. Možná se stalo i vám, že jste přemýšleli, že si od školy na chvíli odpočinete a zařadíte tzv. "gap year". V průběhu této přestávky mnoho studentů však získá i mnoho životních zkušeností.

Číst dále...

Pro někoho nepochopitelné, pro mladou studentku každodenní realita. Seznamte se s Leonie Müller z Německa, které měla plné zuby placení vysokého nájemného a rozhodla se pro levnější život - bydlení ve vlaku.

Číst dále...

Začátek semestru je tu! Co dělat, abyste nezaspali start? Přečtěte si našich 5 tipů.

Číst dále...

Chystáte se do prváku na vejšku a sháníte bydlení? Nebo se třeba jen stěhujete z kolejí na privát? Pokud ano, přečtěte si, na co si dát pozor.

Číst dále...

Powerpointové prezentace známe z přednášek a seminářů všichni. Jak ji udělat zajímavou, aby ostatní neusnuli?

Číst dále...

Cestovat levně lze i letadlem. Ač je to divné, často dokonce nejlevněji ze všech dopravních prostředků.

Číst dále...

Jste studenti, máte rádi cestování a nevadí vám vlak? Kupte si Interrail Pass a ušetřete!

Číst dále...

Soutěž ISIC Awards se koná každým rokem a ani ten loňský nebyl výjimkou. Ankety se účastnilo více než 1700 držitelů studentské karty ISIC. A Jaké slevy byly za minulý rok mezi studenty těmi nejoblíbenějšími?

Číst dále...

Stres je nedílnou součástí našeho života. Napomáhá nám adaptovat se na nejrůznější životní situace. Důležité však je udržet jej pod kontrolou. Přečtěte si osvědčené postupy, jak toho docílit!

Číst dále...

Času je málo, otázek hodně a paměti se už nechce. Průměrný Čech vypije kolem 400 šálků kávy ročně. Existují ale přírodní alternativy, které jsou zdravější a mnohdy i účinnější.

Číst dále...

Ke každému oboru se váže specifický žánr humoru... najdete ten svůj v našem výběru?

Číst dále...

Zajímavá „chovatelská příručka” k VŠ profesorům... od americké univerzitní profesorky. My studenti samozřejmě mnohé věci víme lépe, ale není na škodu se na ně občas podívat z druhého břehu!

Číst dále...

Znáte už Vetřelce, Pamětníka, Aktivistu, Veterána či Krasavici?

Číst dále...

„Když se rozhodnete, že tentokrát už termín neodsunete a jdete to vybojovat”, „Když ho přece jenom posunete”, „Když se snažíte mluvit o jediné otázce, kterou umíte, tak dlouho, aby nedošlo na ty další”... a další.

Číst dále...

Zapomínáte při představování jméno protějšku hned s podáním ruky? Jméno si zapamatujete, když ho ihned nahlas zopakujete – „Ahoj Evžene, rád tě poznávám.”

Číst dále...

Pamatujete si 4 rady z první části článku? Ne? Pak čtěte dále...

Číst dále...

„Když začíná zkouškové”, „Když přicházíte na zkoušku”, „Když v závěru učení zjistíte, že jste zapomněli na jeden list otázek”... a další.

Číst dále...

Váháte taky před zkouškou, kolik dnů je ještě málo a kolik už moc? Podívejte se na statistiku Masarykovy univerzity a zjistěte, jak dlouho se připravují studenti jednotlivých fakult!

Číst dále...

Na každé vysoké škole existuje alespoň jedna zkouška (minimálně ta závěrečná – státnicová), která má ústní formu. Ústní zkouška může mít však mnoho podob. Jakých? Přečtěte si náš článek a zjistěte, co vše vás na ústní zkoušce může potkat.

Číst dále...

Cizí jazyky jsou v dnešní době nutnost. Jejich znalosti vyžaduje drtivá většina zaměstnavatelů, proto je jejich studium pravidelnou součástí středoškolského i vysokoškolského studia. Jak se cizí jazyk, především slovíčka, učit efektivně? Učte se slovíčka jinak a budete úspěšní.

Číst dále...

Zimní semestr se pomalu blíží ke konci, což naznačuje příchod všemi oblíbeného zkouškového. V našem článku vám přinášíme deset rad, jak co nejlépe zvládnout toto hektické období.

Číst dále...

Zobrazit články z roku:

2019201820172016 2015 2014