Minimálně 5 znaků

Jak úspěšně napsat mail profesorovi - část 2

2 vzory dopisů, Severus Snape a Prsteny moci

Obrázok ku článku Jak úspěšně napsat mail profesorovi - část 2

V předchozím článku jsme zmínili 5 zásad, kterých se držet při (zejména mailové) komunikaci s vysokoškolskými učiteli. Dnes přinášíme slíbený vzor dopisu, ba dokonce dva! Jeden věnovaný řešení neomluvené absence v semináři, druhý žádosti o studijní materiály. Určitě se vám budou hodit!

1. díl – 5 tajemství akademické diplomacie

V případě prvního vzoru předpokládáme, že nejsou nastaveny jednoznačné postupy pro případ absence a student si snaží vyjednat nahrazení zameškané hodiny. V druhém případě učitel nenahrál online slidy z přednášky a posluchač o ně má zájem.

Vzor 1

Od: Ronald Weasley <weasley@hogwarts.edu>

Pro: Severus Snape <snape@hogwarts.edu>

Předmět: Úvod do statistiky – absence na semináři

Vážený pane docente,

píši Vám ohledně mé neúčasti na semináři k Úvodu do statistiky. Je mi to líto, ale vzhledem k nepředvídatelným dopravním komplikacím (náhlé nemoci/mé chybě při tištění rozvrhu – někdy je lepší přiznat pravdu, v případě například nemoci může být vyžadováno potvrzení od lékaře) jsem se bohužel nemohl zúčastnit středeční výuky. Bylo by prosím možné, abych si absenci nahradil v jiném semináři, případně vypracoval na téma lekce náhradní plnění?

Omlouvám se za komplikaci a děkuji za Váš čas.

S pozdravem

Ronald Weasley

učo 123456

seminární skupina č. 7

* Vzor 2

Od: Sauro N <sauron@middleearth.edu>

Pro: Gandalf Šedý <gandalf@middleearth.edu>

Předmět: Metalurgie pro pokročilé – studijní materiály

Vážený pane profesore,

zdravím Vás s drobnou prosbou. Velice mne zaujala Vaše pondělní přednáška věnovaná technologickým postupům při kování prstenů. Rád bych si doplnil své poznámky a některé pasáže si později připomněl. Bohužel jsem však mezi elektronickými podklady nenašel vaši prezentaci k tomuto tématu. Mohl byste mi prosím poradit, kde ji mohu nalézt, případně mi ji poskytnout prostřednictvím mailu?

Mnohokrát děkuji a přeji příjemný den,

Sauro N

*

P. S. Bonusová rada na závěr – vždy pište ze školní mailové adresy. Jednak to sníží riziko strojového vyhodnocení za spam, obdobně to však zapůsobí i na příjemce zprávy. Adresy typu velky.mozek@seznam.cz zkrátka mohou učitele uvést do rozpaků.


Ilustrační foto: watcharakun/Freedigitalphotos.net