Minimálně 5 znaků

Studentský život

Ať již se do každoroční bitvy o vánoční dárky právě pouštíte, nebo lovíte poslední třešničku na dort, přinášíme vám pohár plný inspirace!

Číst dále...

Má budoucí šťastně-obdarovaná osoba ráda hudbu? Orientujete se sami trochu ve světě melodie, harmonie a rytmu? Pak není nad čím váhat, přinášíme návod krok za krokem, jak na personalizovaný dárkový playlist!

Číst dále...

Máte spolužáka, který umí učebnici zpaměti na první přečtení? A jiného, který stále neví, jak se jmenujete? Pamatovat si i zapomínat jsou nezbytné dovednosti, ale ve zkouškovém jistě oceníte více první variantu. Vybrali jsme 11 vědecky ověřených rad, jak si pamatovat více, lépe a déle.

Číst dále...

Výukové období je v plném proudu, všichni však tušíme, že něco se blíží. Co jednoduchého můžete udělat už teď, abyste si ušetřili „krev, pot a slzy” ve zkouškovém?

Číst dále...

Jak pohodlně a rychle zvládnout citace zdrojů? Co když máte málo textu a už se vám nechce psát? A co dělat, když zbývají dvě hodiny a máte jen nadpis? Přečtete si II. část úspěšného článku a odhalte zbytek tajemství úspěchu!

Číst dále...

Seminární práce, plnění na zápočet či kolokvium, úkoly za absence a všemožné eseje. Přinejmenším nejste-li medik, nevyhnete se jim. Přečtěte si tedy recepty zkušených studentů, jak se s písemnými úkoly všeho druhu co nejlépe vypořádat! Díl I.

Číst dále...

Už se vám někdy stalo, že jste potřebovali vyřešit nějaký úkol (třeba napsat článek pro internetový časopis :-E) a přistihli jste se, že máte dokonale uklizený stůl, Wikipedii znáte snad zpaměti (o FB nemluvě), nádobí se blýská novotou, jen z toho, co potřebujete napsat, ani řádek? Pak trpíte prokrastinací!

Číst dále...

ISIC je mocný, to je bez debat. Nyní nadešel čas se na tuto magickou kartu podívat podrobněji – možná na ni dává slevu některý z vašich oblíbených obchodů a ani o tom nevíte. A co vlastně umí kromě zlevňování zboží?

Číst dále...

VŠ je jedinečné prostředí – tady konečně máme plnou svobodu v tom, kde a s kým trávit svůj čas, nehrozí tedy žádné ponorkové příznaky, zároveň jsme obklopeni lidmi, s nimiž vždy máme společné téma a zájem. Jde tedy o vynikající podmínky k nalezení znamenitých přátel, seznámení se s budoucími kolegy (a soky) a velmi často také k nalezení toho pravého životního protějšku (či alespoň rozmanité škály nepravých). Přesto zažije mnoho z nás při příchodu na VŠ sociální šok a než se rozkouká, mnoho příležitostí promarní. Kde se tedy seznámit?

Číst dále...

V předchozím článku jsme zmínili 5 zásad, kterých se držet při (zejména mailové) komunikaci s vysokoškolskými učiteli. Dnes přinášíme slíbený vzor dopisu, ba dokonce dva! Jeden věnovaný řešení neomluvené absence v semináři, druhý žádosti o studijní materiály. Určitě se vám budou hodit!

Číst dále...

Takové normální pondělí. Na seminář v 8 jste dokonale připraveni - pokud je tedy přeložen na středu. Zlomyslný pes vám opět rozhryzal úkol a dopravní podnik nenasadil turbotramvaj ani hyperšalinu, tudíž máte 30 minut zpoždění. Nezbývá než nedráždit učitele a raději se odpovědně vrátit domů na krátkou seriálovou siestu před další výukou, „absenci” si nahradíte. Když vtom... konec týdne!​ Jak probudit v profesorovi lidskou stránku a dostat příznivou odpověď? Vhodnou komunikací.

Číst dále...

Kredity jsou mana vysokoškoláků. Tato „jednotka vzdělanosti” ovládla většinu akademického světa v EU i mnoho univerzit daleko mimo Evropu. Abyste mohli úspěšně vystudovat a naplno si své roky na VŠ užít, je důležité pochopit, jak kreditový systém (a s ním vlastně celé studium na VŠ) funguje. Není to komplikované, tak vzhůru na to!

Číst dále...

Vysokoškolské prázdniny jsou dlouhé a náročné. V jejich závěru může člověk snadno podlehnout své vrozené píli a pracovitosti a dopustit se zásadních chyb! Přinášíme tipy, jak odolat temným touhám a nenechat se předčasně vtáhnout do víru VŠ povinností.

Číst dále...

Na SŠ jste byli zvyklí psát si o prázdninách úkoly a na VŠ je vám smutno? Nezoufejte, cílů je před vámi více než dost! :-D

Číst dále...

Tituly jsou mocné. Nesmí se to říkat nahlas, ale všichni „akademičtí pracovníci”, tj. osoby přežívající a příležitostně vyučující na vysokoškolské půdě, tituly doslova žijí. Není divu – tvrdě si je vybojovali vlastní krví i potem (o tom v některém dalším článku). Jak se posedlost tituly projevuje? Například velmi důsledným lpěním na správném oslovování v mailech. Proto se nyní podíváme na to, s jakými tituly se na VŠ můžete setkat a jak s nimi prakticky naložit.

Číst dále...

Zobrazit články z roku:

20192018201720162015 2014