Minimálně 5 znaků

Je libo vampyrismus? Absurdní i skvělé předměty

Obrázok ku článku Je libo vampyrismus? Absurdní i skvělé předměty

„Magie, čarodějnictví a vampyrismus v Evropě”, „Vikingové” nebo „Středoevropská kavárna - zastavárna času nebo horká postel revoluce?”. Podívali jsme se na některé skutečně pozoruhodné VŠ předměty. Měli jste předmět, který byl skutečně kuriózní a zajímavý, nebo naopak absolutně zbytečný? Podělte se!Předměty pozoruhodné

Nejpodivuhodnější předměty na Masarykově univerzitě jsou vyučovány na Filosofické fakultě. Patří mezi ně například předmět „Magie, čarodějnictví a vampyrismus v Evropě” nebo podobně zaměřený „Čarodějové, vědmy a upíři ve Východní Evropě a na Balkáně”. Zejména v obávaném závěru roku 2012 zaujal předmět s lákavým kódem RLB666 zvaný „Konec světa” – v té době neměl vyplněnou osnovu a byl vypsán jako jednorázový...

Pozornost všudypřítomných kavárenských povalečů si musí získat předmět „Středoevropská kavárna - zastavárna času nebo horká postel revoluce?” věnující se kavárenské kultuře od A do Z. Předmět „Sex, gender a společnost” uvede posluchače do problematiky prostřednictvím projekcí v univerzitním kině Scala. A třeba o tom, jak Vikingové trávili volný čas, se dozvíte v předmětu s výstižným názvem „Vikingové”.

Podobné předměty mohou vyvolávat dojem plýtvání rozpočty, ale nutno na jejich obhajobu dodat, že většinou zapadají do jednotlivých humanitně zaměřených oborů, v rámci kterých jsou vyučovány (a často nejsou ani zařazeny každoročně). V každém oboru se najde nějaký, který se lidem zvenčí jeví přinejmenším tajemně.

Studovali jste nějaký předmět, který by vypadal v CV opravdu zvláštně? Podělte se na FB!Zbytečné předměty

Na školách se však skutečně vyskytují i předměty, které třeba neupoutávají pozornost výstředním názvem, avšak reálně je jejich přínos nulový. Kolegové ze Slovenska realizovali anketu o takových předmětech a zvítězily shodně:

–„Právne dejiny Inkov

a

–„Seminár k praxi

Setkali jste se s předmětem, který byl zkrátka k ničemu? ;-) Varujte ostatní na FB.


Adam/Navejšce.cz, ilustrační foto: Gratisography